Son Dakika! İsrail Polisi Mescid-i Aksa’daki Cemaate Saldırdı

İsrail bu Ramazan’da Müslümanlara zulmetmeye devam ediyor. Mescid-i Aksa da namaz kılan Müslümanlara ses bombaları ve İsrail TOMA’ları ile saldırırken.

Saldırıya uğrayan halk kendini yıllardır olduğu gibi taş atarak savunmaya çalıştı. İsrail polisi acımaksızın namaz kılan cemaate saldırısına devam etti.

Kudüs’de İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yaklaşık 70 bin Filistinli cuma namazını bugün Mescid-i Aksa’da kıldı.

Akşam saatlerine doğru İsrail polisi cemaate namaz esnasında savunmasızken saldırıda bulundu. Zalimce saldırıda ses bombaları ve İsrail TOMA ları halka karşı kullanıldı.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden adının yayınlanmasını istemeyen bir yetkili yaptığı açıklamada, İsrail polisinin Harem-i Şerif’te ses ve gaz bombası kullanarak cemaati dağıtmaya çalıştığını söyledi.

Ayrıca, Mescid-i Aksa’nın Silsile Kapısı’nda da İsrail polisinin Filistinlilerin girişine izin vermemesi üzerine içerde bulunan cemaat arasında arbede yaşandı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki müdahalesi özellikle kadın ve çocukların büyük panik yaşamasına yol açtı.

Mescid-i Aksa ve çevresinde gerilim devam ettiği belirtilirken ses bombaları ile saldırı anına ait görüntülere linkten ulaşabilirsiniz;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir