Son Dakika! 23 Nisan’da Sokağa Çıkmak Yasak Olacak Mı?

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığının açıkladığı kararnamede 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı resmi tatil olmasının yanında 23 Nisan günü sokağa çıkma kısıtlaması hakkında da son kararlar belirtildi.

Kararnamede, Koronavirüs (Covid­19) salgınının ülkemizdeki seyrinin değerlendirildiği 13 Nisan 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında alınan “kısmi kapanma” kararı doğrultusunda Bakanlığımızca yayımlanan ilgi Genelge ile kısmi kapanma sürecinde uyulması gereken usul ve esaslar belirlenmiştir. denilirken,


Bu usuller, İlgi Genelgede kısmi kapanma sürecinin en önemli tedbirlerinden birisi olan sokağa çıkma kısıtlamaları da düzenlenmiş olup buna göre hafta içi 19.00 – ­05.00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının hafta sonlarında Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak şekilde uygulanması öngörülmüştü.


Bugün Son Dakika da açıklanan kararname ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle resmi tatil olan 23 Nisan 2021 Cuma gününün de bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına dahil edilmesi gerektiği değerlendirildiği belirtilmişti.

Bu durumun sonucunda Sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan 26 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 05.00’i kapsayacak şekilde düzenlenmiş ve 23 Nisan Cuma günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. denmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir