DR. Tuba Vural Çokal’ da AK Parti MKYK’ da Yer Aldı

AK Parti Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal bugün yapılan AK Parti 7. Olağan büyük kongresinde 75 kişiden oluşan Merkez Karar Yürütme kurulu listesinde yer almayı başardı.

Dr. Tuba Vural Çokal, 2018 genel seçimlerinde İYİ Parti’den Antalya milletvekili olarak seçilmiş, Mart 2020 yılında İP’ den istifa ederek AK Parti’ye geçiş yapmıştı.

Çokal’ ın AK Parti’ye geçişini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM’de düzenlenen grup toplantısında duyurmuş ve toplantı esnasında kendisini kürsüye davet ederek AK Parti rozetini bizzat takdim ederek takmıştı.

Tuba Vural Çokal “MİLLET İLE İÇ İÇE OLMAK BENİ DİNLENDİRİYOR

Dr. Tuba Vural Çokal Redaktör Haber dergisi Ocak 2021 sayısında yayınlanan röportajında Antalya’dan Milletvekili seçilmeden önce ne ise seçildikten sonrada aynı olduğunu belirtmişti,

“Daha önce neysem aynı davranıyorum. Hayatım boyunca alışverişlerimi semt pazarlarından, esnaftan bizzat kendim yaptım. Özellikle de kendi ürünlerini satan dedelerimiz ile ninelerimiz ile sohbet ettim. Arabamı kendim kullandım. Muayenehanemde her zaman çocukların önceliği oldu.

Şimdi de Ankara’da da Antalya’da da pazara kendim veya eşim ya da büyük oğlumla gidiyorum. Arabamı hala kendim kullanıyorum. Bulduğumuz her fırsatta milletimize gidiyor, onları dinliyorum. Onlarla sohbet ediyorum. Onların tarımdan turizme, sağlıktan alt yapıya kadar her konuda fikirlerini dinliyorum.

Bu beni hem dinlendiriyor ve daha çok çalışmam için motivasyon kaynağım oluyor hem de en doğru bilgiyi kaynağından öğreniyorum.

Millet ile iç içe olmadan, seçimden seçime giderek milletin gündemine hakim olmazsınız. Milletin gündemini bilmeden nasıl o milletin vekili olacaksınız? Benim yaptığım hakkıyla milletin vekili olmaya çalışmaktan başka bir şey değil” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir