ŞEHİT RİZE EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ’NİN İSMİ, REİS’İN MEMLEKETİNDE NEDEN UNUTTURULMAK İSTENİYOR?


11 Aralık 2018 günü Türkiye’nin en iyi korunan yerlerinden Emniyet teşkilatının kalbi sayılan bir yerde makamında Planlı ve kurgulanmış bir şekilde şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin son karar mahkemesi Ocak ayının ilk haftasında yapılıp (vicdanlar yaralansa da) karara bağlandı.


Rize Adliyesi’ de ilk mahkeme 27 Eylül 2019 başladı ve yaklaşık bir buçuk yıl sürdü!


Bu süre zarfında 8 mahkeme yapıldı. Şehit müdürün vefalı 8-9 dostundan biri olarak tüm mahkemelere giden sivil olarak belki de tek kişiydim!


Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ‘ye makamında sıkılan Kurşun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sıkıldığı gibi bütün Rize halkına sıkılıp mesaj verilmiştir!


Emniyet teşkilatının birçok  biriminde görev yapmış, üç dil bilip yurt dışında başarıyla Ülkemizi temsil eden ve gelecekte de çok önemli bir makama gelmesi beklenen Altuğ müdürün sağlığında  yanında pervane olan Rize’deki Siyasiler, Bürokrasi, STK ve Akil insanları göremedik neden acaba? Kimlerden çekindiler?


İnsan Trabzon halkından biraz utanırdı be!  2017 yılında Maçka’da PKK tarafından şehit edilen Eren Bülbül’e Trabzon’da gösterilen Vefa’nın yüzde birini bile Reisin memleketi Rize’de makamında Şehit edilen Altuğ Verdi’ye neden göstermediniz sahtekârlar!

Şehit müdüre vefanız saygınız yok onu anladık da insan utanırdı, Reise hatır edip, hiç olmazsa mahkeme süresince destek verirdi davaya sahip çıkardı!

 
Ali Paşa’da gözlerden uzak bir mevkide yapılan Polis evine isminin verilmesinden başka, Rize Merkez’de halkın görebileceği herhangi bir yerde neden bugüne kadar bir ismi verilmedi?

İki yıldan beri İyidere’de yapılacak bölge trafik merkezine isminin verilmesi bile, bunların günahlarını hafifletmez!


Şimdi sosyal medyada profil sayfalarında, bürolarından özel fotoğraflarını koyup yine isminden nemalanmaya çalışan iki yüzlü yaratıklar! Tarih sizi asla affetmeyecektir!


NOT: Rize sahilinde yapılan polis noktasının ilk proje aşamasında, rahmetli Şehit Emniyet müdürümüzle yerini beraber ziyaret etmiştik.


Bu vesileyle bir kez daha tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir