Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Olaya Ülke Medya Derneği’ de Tepkisini Gösterdi

Ülke Medya Derneği Başkanı Aydın Tufan Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe fotoğrafına yapılan saygısızlığa karşı “ Kabe Kutsalımızdır!” dedi.

Kabe’ ye karşı yapılan saygısızlığa bir tepki de ÜM-DER’ den geldi.

Geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi’nde LGBT renkleri kullanılarak hazırlanan Kabe fotoğrafının yere serildiğini gösteren görüntüler ortaya çıkmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuyla alakalı resen soruşturma başlatmıştı. Tutuklamaların devam ettiği çirkin hadise hakkında tepkiler her geçen gün büyüyerek devam ediyor.

Merkezi Ankara da bulunan Ülke Medya Derneği Başkanı Aydın Tufan yapılan saygısızlıkla alakalı gerçekleştirdiği basın açıklamasında nahoş olaya karşı tepkisini “Kabe Kutsalımızdır!” diyerek açıkça belirtti.

Açıklamasına “Müreffeh Türkiye için gelecek nesiller yetiştirmesi beklenen eğitim yuvasında sapkınların bu hareketini şiddetle kınıyoruz” diyerek devam eden Tufan,

“Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların mukaddes mekânı, kıblemiz Kabe’ye yönelik yapılan hadsiz saldırıyı kınıyorum. Medya mensupları sivil toplum kuruluşu olarak konunun takipçisi olacağız. Suçlular hakkında süreci takip ediyoruz. ” dedi.

Ayrıca açıklamasına şu şekilde devam eden Tufan, “Boğaziçi Üniversitesi’nde bazı sapkınlar tarafından milletimizin kıblesi mukaddes Kabe’ye yapılan saygısızlığı inancımıza yapılan bir saldırı olarak değerlendiriyoruz. Bu hareket Toplumu germek, İslami değerler üzerinden provokasyon yapmak isteyenlerin tezgahıdır. Bu tezgahları geçmişte bu millet gördü, artık bu tür oyunlara gelmiyor. Bu tür menfur eylemlerin üniversitelerimizin saygınlığına gölge düşürmesine izin verilmemelidir. Hukukun gereği yapılacak failler gereken cezayı alacaktır. Bundan hiç şüphemiz yok.
Kabe Kutsalımızdır!”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir