Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan 4 İlin Kongresine Canlı Bağlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Ak Parti 7. Olağan Kırşehir-Kırıkkale-Yozgat ve Sivas İl Kongreleri ile canlı bağlantı gerçekleştirdi. Ve 21 dakika 38 saniye süren bağlantıda şu konulara değindi;

“Sevgili; Kırıkkale’li, Kırşehir’li Sivas’lı Yozgat’lı kardeşlerim! Ak Parti İl Teşkilatlarımızın Değerli Mensupları ,kıymetli hanımefendiler ,sevgili gençler, değerli dava ve yol arkadaşlarım. Sizleri en kalbî duygularımla ,hasretle muhabbetle selamlıyorum. Salgınla mücadele tedbirleriyle bir süre ara verdiğimiz kongrelerimize bugün yeniden başlıyoruz. Önümüzde ki haftadan itibaren salgın tedbirlerinde değişiklik olana kadar Yüksek Seçim Kurulu takvimine uygun şekilde Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri İl Kongrelerimize devam edeceğiz. Hedefimiz Şubat ayının son günlerinde planladığımız İzmir, Ankara ve İstanbul kongreleriyle birlikte bu süreci tamamlamaktır.

Böylece büyük kongre öncesi tüm hazırlıklarımızı bitirmiş olacağız. Ak Parti kendini yenileme kabiliyeti en yüksek partidir. Her kongremizde, her seçimde kadrolarımızı sürekli yeni isimlerle, yeni seslerle, yeni nefeslerle tahkim ederek. Yönümüzü geleceğe dönerek yolumuza devam ediyoruz. Kadın ve Gençlik Kollarımız ile birlikte ülkemizin en geniş tabanlı partisi durumundayız. Üye sayımızı salgın şartlarına rağmen sadece geçtiğimiz yıl 1 milyon artırmış olmamız, milletimizin partimize sahip çıktığının işaretidir. Sizlerden beklentimiz milletimizin kalbindeki bu sevgiyi, yılın her günü partimize desteğe dönüştürecek bir muhabbet iklimi oluşturmanızdır.

Medya ve Sosyal Medya mecraları elbette önemlidir. Ancak siyasette asıl belirleyici olan yüz yüze ilişkidir. Belki başka partiler için bu mümkün olmayabilir ama Ak Parti bakımından milletimizin her bireyine ulaşmanın hiç bir zorluğu yoktur. Türkiye’nin en çok el sayısına, en çok teşkilat alanına, en güçlü faaliyet imkanlarına sahip partisiyiz. Şayet buna rağmen gönlünü kazanmak için ulaşmadığımız, kapısını çalmadığımız, hasbihal etmediğimiz, derdini-talebeni dinlemediğimiz tek bir kişi varsa bu bizim eksiğimizdir. Kongrelerimizde görev alan il yönetimlerinden en büyük beklentim 2023’e kadar her günü seçim günü gibi görerek çalışmalarıdır. Ataların;Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz, sözünde olduğu gibi yılın her günü milletimizde mââl olmayanın seçim günü diyecek sözü kalmaz.

Milletin gönlüne girmek için gece-gündüz çalışmayı kendine yük veya zül gören yanlış yerde, yanlış göreve talip demektir. Biz milletin kurduğu, bugüne de milletin getirdiği bir partiyiz. Gücümüzü de ilhamımıza da milletten alır, birikimimizi ve imkanlarımızı sadece millete hizmet için kullanırız. Ak Parti’nin 19 yıldır girdiği her seçimden 1.çıkmasının gerisindeki hikmet işte budur. İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak her mecliste ezici bir çoğunlukta temsil edeceğiz. Hem de Cumhurbaşkanlığı seçimini tekrar kazanacağız. Bu süreçte göstereceğiniz gayret sarf edeceğiniz emek yapacağınız fedakarlık için her birinize şimdiden teşekkür ediyorum. Ve illerimizde Cumhur İttifakı olarak, Ak Parti olarak gerek Milliyetçi Hareket Partisi olarak, gerek Büyük Birlik Partisi olarak Cumhur İttifakı güçlenerek yarınlara yürümektedir, yürüyecektir…

Bu vesile ile kuruluşundan bugüne teşkilatlarımızda görev almış tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Yol arkadaşlarımızdan dar-ı bekaya irtihal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Kendini bu büyük ailenin ferdi olarak hisseden herkese gönlümüzde, kapımızda, partimizin tüm kademeleri de sonuna kadar açıktır, açık kalacaktır. Biz hep yüzü geleceğe dönük bir parti olduk. Bu şekilde de hareket etmeyi sürdüreceğiz. Bugün ki kongrelerimizde görev alacak olan arkadaşlarıma Rabbim’den başarılar temenni ediyorum. Mevla yolumuzu ve bahtımızı açık eylesin diyorum. Değerli arkadaşlar, hem Hallâc-ı Mansûr’a hem Pir Sultan’a atfedilen “Ellerin attığı taş değil, dostun attığı gül yareler beni.” diye bir söz var. Bizi de ne terör örgütlerinin alçaklıkları ne kuyruk acısıyla üzerimize saldıranların oyunu ne de önümüze kurulan tuzaklar yoruyor. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteği ile hepsinin üstesinden geldik, geliriz.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir