Uyuştucuru Tacirlerinin Yeni Oyunu

İşsiz kalmış kimselere kuryelik yaptırmak

Günümüzde gerek pandemi gerekse çeşitli sebeplerle işini kaybetmiş ve çıkmaza girmiş işsiz kimseler uyuşturucu tacirlerinin iştahını kabartıyor. 

SİCİLİ TEMİZ İNSANLARI GÖZLERİNE KESTİRDİLER

Türkiye Uyuşturucu ile mücadelede dünyaya örnek çalışmalar yürütürken, Uyuşturucu tacirleri Türkiye’de kendilerine tıkanan yolları aralama derdindeler. Güvenlik güçlerinin aldığı tedbirleri kendilerince geliştirdikleri yöntemlerle delmeye çalışıyorlar. Hedeflerinde sicili bozuk olmayan çeşitli sebeplerden dolayı işini kaybetmiş, paraya ihtiyacı olan işsizler yer alıyor. 

VAN’DAN EDİRNE’YE UZANAN SEVKİYATTA KULLANACAKLAR

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre uyuşturucu tacirleri işsiz kalmış ve sicili temiz kimselerle kendilerine yardım etme bahanesiyle temasa geçiyor ve o kişiler sonrasında uyuşturucu kuryesi haline geliyor. Uyuşturucu sevkiyatını dikkat çekmeyecek bu şahıslar üzerinden gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Uyuşturucu tacirlerinin daha çok İran, Afganistan, Pakistan ülkelerinden Van, Hakkari gibi sınır bölgelerimizden içeriye sızdırdıkları uyuşturucuları Avrupa’ya göndermek üzere Edirne’ye kadar sevkiyatında bu yöntemi uygulamaya çalıştıkları öğrenildi. 

YARDIMSEVERLİK YERİNİ TEHDİTE BIRAKIYOR

Edinilen bilgilere göre Uyuşturucu tacirleri işsiz kalmış bu kimselere kendilerine yardım yapacağı yönünde yaklaşıyor. Ardından kişi kendini uyuşturucu kuryeliğinde buluyor. İyi insan olarak yaklaşan kişilerin tekliflerine ret cevabı gelirse aile öldürmeye varan tehditler geliyor. İyi insan görünümlü kişilerin gerçek yüzleri böylelikle ortaya çıkmış oluyor. 

ANINDA GÜVENLİK GÜÇLERİ HABERDAR EDİLMELİ

Psikologlar işsiz kalmanın, gelecek kaygısı yaşamanın insanlar üzerinde ki olumsuz etkilerinin gayri meşru işlere yönelmesine sebep gösterilebilecek bir gerekçe olmadığını dile getirirlerken, bu süreçte kaygı zaafından faydalanmak isteyenlerden mutlak surette uzak durmaları gerektiğine işaret ettiler.

Güvenlik kuvvetlerinden edinilen bilgiler doğrultusunda vatandaşlarımızın böyle bir durumla karşı karşıya kalmaları halinde en yakın güvenlik birimlerine ihbarda bulunmaları gerekiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir