Cumhur İttifakı Çıtırdıyor İddialarına Yanıt Geldi

Son dakika! CHP liderini tehdit eden Alaattin Çakıcı’ya MHP lideri Bahçeli’den gelen destek sonrası gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrilmişti. Erdoğan, konuyla ilgili olarak üstü kapalı bir şekilde “Cumhur İttifakı’nın gidişatından gayet memnunuz” ifadelerini kullandı.

AK Parti 7. Olağan Isparta, Burdur, Gümüşhane, Kastamonu ve Sinop İl Kongrelerine canlı bağlantı ile katılan Erdoğan, Cumhur İttifak’ına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Nisan ayında infaz yasası ile tahliye edilen Alaattin Çakıcı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tehdit içerikli mektup yazıp sosyal medya hesabından yayınladı. “Akıllı ol” sözleri ile tehdit edilen Kılıçdaroğlu ise Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

BAHÇELİ, ÇAKICI’YI SAVUNMUŞTU

Çakıcı’yı, ‘dava arkadaşım’ diye niteleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise CHP liderine sert çıkmış; “Ülküdaşım Alaattin Çakıcı’ya mafya bozuntusu demek, yeraltı dünyasının karanlık yüzü suçlaması getirmek müfterilik, seviyesizlik, rezilliktir” ifadelerini kullanmıştı.

“İTTİFAKIN GİDİŞATINDAN MEMNUNUZ”

Gündemi meşgul eden “tehdit” polemiğine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne diyeceği ise merak edilmişti. Bahçeli’nin Çakıcı’yı savunması, “Cumhur İttifakı çatırdıyor mu?” söylentilerini de beraberinde getirmişti. Erdoğan, bugünkü il kongresi bağlantısında “Cumhur İttifakı’nın gidişatından gayet memnunuz. Sayın Bahçeli’ye ve tüm MHP camiasına her hususta yanımızda bulundukları için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir