ÇANLAR RUSYA İÇİN ÇALIYOR

İsrail’in Trump’a her istediğini yaptıramaması doğal olarak Amerika’daki iç karışıklıkları çıkarttı bu durum karşısında Trump’un Pentagondan destek istemesi ve bu desteği alamaması nedeniyle aralarında oluşan gerilim Cumhuriyetçilerin köşeye sıkıştırılması sonucunu doğurdu. İş bununla da kalmadı orta doğuda İsrail’in Amerika’ya yaptırdığı işleri Rusya’ya devretmesine yol açtı CumhuriyetçiAmerika bu duruma çok kızgın ve Rusya’yla bir hesaplaşma İsrail’le de barışmak yolu arıyor.

Çapından büyük işlere kalkışan iki ülke var birisi Fransa diğeri Rusya.

Rusya  “ İsrail’in her istediğini yaparsam Amerika’nın yerini bana verirler ” hayali içerisinde etrafı yakıp yıkıyor.  Fakat gerçekte olan şey Rusya’yı aşan bir durum ne yazık ki kullanıldıklarını çok geç anlayacaklar. Bilindiği üzere Suriye’deuygulamaya konulan Cesar yasası ülkedeki yabancı güçlerin çekilmesi ve Esad’a yapılan mali yardımların durdurulması amacını güdüyor Rusya her ikisini de yaptığı için idam sehpasına usulca ilerliyor.

Amerika’nın orta doğu ve Afrika’daki boşluğunu değerlendirmek amacını güden Rusya, Libya’dayapılan ateş kes anlaşmasının getirisi olarak paralı askerlerini geri çekmeye mecbur bırakılacak.Türkiye’nin eli güçlü meşru hükümetin istediğiyle Libya’ya girdik üstelik bir hava üssü ve bir de deniz üssü anlaşmalarıyla kalıcı olduğumuzu gösterdik.

Suriye’den ve Libya’dan atılma süreci başlayan Rusya Fransız sömürüsü altında olan beş Afrikaülkesiyle askeri üs anlaşmasına vardıklarını söylemesinin ardından o beş ülkenin tam ortasında olan Mali’de darbe yapıldı. 

Darbeyi Amerika Rusya ile ilişkisini kesmesini ve yanında yer almasını istediği Fransa ile yaptı. Afrika da istenmediğini gören Rusya Lübnan’a da girmesine izin verilmeyeceği mesajını almasıyla ortada kaldığını anladı.

Önümüzdeki günlerde Amerikan ve İsrail ilişkilerinin hızla düzeleceğini göreceğiz bu hem İsrail’in işgal politikalarını güçlendirir hem de Trump’un seçimlere gizli bir Yahudi lobisi desteğiyle girmesi avantajını sağlar. Amerika’nın, Libya ve Mali’deki durum değişikliğine gitmesi aynı zamanda İsrail içinde bir uyarı niteliği taşıyor onlara “Rusya ile iş birliğini bitir desteğini kes ve benimle yeniden anlaş” mesajı içeriyor.

Fransız gazetelerinin “bu işte Türkiye’nin parmağı var” yazmalarına aldanmayın gerçek bu değil. Mali’de oluşan bu darbe sürecinde Türkiye’ninoradaki durumu etkileyecek hiçbir varlığı ve yerli halktan desteği yok. Şu sıralar Afrika boynuzu ve Libya’da saha indik ve bunun halktan karşılığını alıyoruz.

Türkiye’yle iş tutmak istemeyen Rusya Mali’de bulunan ve Birleşmiş Milletler nezdinde beş yüz askeri olan Çin’e yeşil ışık yakmak zorunda kalacak ki bu hatayı yaparsa Amerika tarafından çok daha erken cezalandırılacağı kesin. Yine bir yanlışın içerisindeler oradaki Çin askerleri de çıkartılacağını hesap edemiyorlar.

Rusya’nın sıkışmışlığı yanlış hamleler yapmaya devam etmesine yol açıyor. Karadeniz’de doğal gaz bulma gününden sonra Rus tarafından yapılan açıklama da “Türkiye’ye satılan Rus gazında indirime gidilebileceği yönündeki iyi niyet açıklaması ki bu durum “Libya ve Afrika’da beraber çalışalım anlamı” içerir ve ardından yine Rus gazının satışının düşeceği ve bundan hiç hoşnut olmayacaklarını bildirmeleri aba altından sopa göstermeyle “ benimle çalışmazsan sonuçları olur” anlamında açıklana bilir.

Bundan önce ki yazımda belirttiğim gibi Rusya’nın Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesiminden uzaklaştırılması şu an Rus savaş gemilerinin ak denizde pozisyon alıp bir şekilde Kıbrıs sorununa karışmak istemesi sonucunu çıkarttı.

Anlamıyorlar kazandıklarını zannederken her bir cephede kaybediyorlar ve ülkeleri her geçen gün daha derin bir bataklığa dönüşüyor.

Onlara tavsiyemiz, votkayı az tüketmeleri halinde dünya düzeninin nasıl işlediğini, kendi mezarlarını nasıl kazdıklarını, Ortodoks dünyasının fişini nasıl kendi elleriyle çektirildiğini, Türkiye’nin Trakya bölgesinde kendisi ve NATO için nasıl bir deniz üssü kurarak Rusya’yı Karadeniz’e hapsetme hedefi içerisinde olduğunu ayrıca kendisine sorun olması için Ukrayna Suriye Belarus Libya ve Kafkaslarda nasıl yeni cepheler açılıyor olduğunu göreceklerdir.

Eklemek gerekirse; Kafkaslarda size son bir sürpriz hiç beklemediğiniz bir topluluktan gelecek ve çok güvendikleriniz ise sonradan onlara katılacak.

İçerde ise petrol fiyatlarının düşmesi nedeniyle fakirliği ve Rus muhalefet partilerinin Avrupa’danaldıkları destekle Rusya’nın ikinci bir parçalanmayla sürecine gireceğini dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmanın nasıl bir şey olabileceği hususunu göstermek isteriz.

18 thoughts on “ÇANLAR RUSYA İÇİN ÇALIYOR

 • 26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 11:48
  Permalink

  👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👍

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 12:13
  Permalink

  Cok başarılı bir yorum olmuş tebrik ederim

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 12:21
  Permalink

  Artık herkes her şeyin farkında önemli olan bilinçli bir şekilde hareket etmek.Tebrikler 👏

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 12:32
  Permalink

  Siyonizm, siyonist İsrail muvaffak olamayacak Allah, ın planları daha güçlü ve etkilidir. Ancak Müslümanlar mümin olurlarsa Allah desteğini müminlere verecek. Yoksa ortadoğuda Müslüman kanı akmaya devam edecek. Cenab-ı hak biz Müslümanları şuurlu mümin kılsın inşallah. Yorumunu çok beğendim. Başarılar.

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 14:21
  Permalink

  Yoruma katılıyorum güzel

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 16:36
  Permalink

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 16:45
  Permalink

  Aynen kaesinlikle katılıyorum eksiksiz bir yazı olmuş tebrikler 👏👏👏👏

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 16:47
  Permalink

  Rusya kendi ayağına sıkmaya devam ediyor başka bir deyişle kendi bindiği dalı kesiyor sonuçlarına katlanacak hemde çok acı sonuçlar olacak rusya için şura varki rusya nin amerika nin yerini alma sevdası yüzünden gözü hiç bir şey görmez olmuş şimdi biz TÜRKİYE olarak karadeniz’de gaz bulduk hemen gaz fiyatlarını aşağı çekmek için hamle yaparak iyi niyet göstergesi içerisine giriyor yemezler eskiden di o her isteğini yaptırmak ve şart koşmak şimdi çok şükür kendi ayaklarımız üzerinde durmaya başladık dışarı bağımlılığımız yavaş yavaş bitiyor INŞALLAH tamamen biter ve herkes TÜRKİYE nin ne büyük bir ülke olduğunu anlar amerika ya gelince Israil ile ortaklıkları tekrar başlayacak bu kaçınılmaz bir sonuç gerek açıktan gerçekse gizliden ortaklık yaparak elini kuvvetlendirmek isteyen trump ikili oynamaya devam ediyor ama şu varki oyunun sonunda şahda piyonda aynı kutuya konur

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 17:09
  Permalink

  Çok güzel tesbitler herkezin bir pilanı var ama tuzak kuranların en hayırlısı Allah c.c unutmamak lazım

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 18:33
  Permalink

  Son derece değerli bir yorum. Güçlerini kaybedecek ülkelerin başında Rusya’nın oluşu, uzun zamandır Batı dünyasının İsrail ile birleşerek yaptığı hamlelerle belirginleşiyordu. Kırım’ı ilhakının dışında Suriye’deki pozisyonuyla, uçak krizleriyle, ekümenik merkezi tutma gayreti gibi agresif politikalarıyla yeterince karşı taraf ülkelere cephe açmış oldu. Yaralarını saramayacak duruma gelene kadar hem Batı dünyasının hasta adamı Avrupa Birliği, hem de Rusya kredilerini tüketmeyi sürdürecek ve Türkiye’nin taraflığına ihtiyaçları günden güne artacak. Umarız Türkiye bu kirli hesapların uzağında durarak refah seviyesini yükseltmeye faiz, kur ve enflasyonu ülkeden uzaklaştırmaya daha yakın olur

  Yanıtla
 • 26 Ağustos 2020 tarihinde, saat 21:47
  Permalink

  Tebrikler 👍👏👏

  Yanıtla
 • 27 Ağustos 2020 tarihinde, saat 09:35
  Permalink

  👏👏👏🌹🌷🌹

  Yanıtla
 • 27 Ağustos 2020 tarihinde, saat 10:30
  Permalink

  Rabbim Amerika, İsrail, İngiltere, Fransa,Rusya ve diğerlerinin tuzaklarını başlarına geçir.

  Yanıtla
 • 30 Ağustos 2020 tarihinde, saat 13:28
  Permalink

  Bir çok konuda ki fikrini destekliyor hatta altına imzamı atıyorum. Müslüman olmayan ülkelerin bir özelliği var iş müslümanlara karşı olunca çıkarları zıt dahi olsa çok kolay ortak bir paydada buluşup anlaşabiliyorlar. Sonuç olarak karşı taraf müslüman ve Türk olunca her zaman ortak bir payda bulurlar. Yazını ve bakış açını beğendiğimi birkez daha belirt ek isterim iyi çalışmalar

  Yanıtla
 • 19 Ekim 2020 tarihinde, saat 13:38
  Permalink

  Çanlar tüm zalimlere çalacak inşallah

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir